Π.Α.Ε. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ » Πλατανιάς – ΠΑΟΚ 0-1

[ad_1]

Με ήττα ολοκλήρωσε η ομάδα μας το πρώτο μισό του φετινού πρωταθλήματος. Ο Πλατανιάς αν και έπαιξε στα ίσα τον ΠΑΟΚ πραγματοποιώντας για τρίτο συνεχόμενο ματς καλή εμφάνιση, τελικά έχασε με 1-0, αν και στη διαμόρφωση του αποτελέσματος σημαντικό ρόλο έπαιξε η απόφαση του διαιτητή Διαμαντόπουλου (Αρκαδίας) να μην μετρήσει καθαρό γκολ για την ομάδα μας μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από λανθασμένη υπόδειξη οφ σάιντ από τον δεύτερο βοηθό Κουντουρέλη (Αθηνών).

Ο Πλατανιάς ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και μόλις στο 4ο λεπτό, ο Γκρζέλτσακ έπειτα από γέμισμα του Αγγελόπουλου με κεφαλιά “κρέμασε” τον Πασχαλάκη. Παράλληλα όμως ο β’ βοηθός Κουντουρέλης “κρέμασε” τον Πλατανιά καθώς υπέδειξε οφ σάιντ τον Πολωνό επιθετικό που καλυπτόταν, σε αντίθεση με άλλους παίκτες που ήταν οφ σάιντ, αλλά δεν επηρέαζαν την φάση.

Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ πίεσε την ομάδα μας, όμως ο Κοκκαλάς με τρεις διαδοχικές σημαντικές αποκρούσεις, κράτησε το μηδέν μέχρι το τέλος του 45λεπτου.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ απείλησε με τον Κάνιας, όμως στη συνέχεια ο Πλατανιάς ήταν αυτός που θα μπορούσε να έχει πάρει κεφάλι στο σκορ, αρχικά στο 48′ με κεφαλιά του Ντικαμονά και ένα λεπτό μετά σε διπλή ευκαιρία με τον Παπανικολάου και τον Δημούτσο που δεν εκμεταλλεύθηκαν το λάθος του Πασχαλάκη.

Στο 56′, ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με προβολή του Μαλεζά, μετά από κεφαλιά – πάσα του Κρέσπο, ενώ στο 59′ ο Πλατανιάς έφτασε κοντά στην ισοφάριση, όμως το πλασέ του Πανανικολάου, μετά την κάθετη πάσα του Γκρζέλτσακ έδιωξε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.